zaterdag 7 maart 2026

Kletselen met GerJanne en Monique

Vorige week donderdag gingen Monique en ik vanuit het hoge noorden een dagje op bezoek bij GerJanne in Twello. GerJanne had voor ons 2 opdrachtjes bedacht. Vandaag laat ik jullie zien wat we 's middags hebben gemaakt:


Ik doe een poging om uit te leggen hoe je deze kaart maakt: eerst stans je de mal (in mijn geval de zonnebloem) uit stevig papier. Je gebruikt nu niet de uitgestanste bloem maar het papier wat hier van overblijft, de buitenkant zeg maar. Die leg je op de basiskaart en breng je op kleur met inkt. In mijn geval werd het midden bruin en daar omheen werd het geel. Het gele gedeelte ook nog bewerkt met een stencil. Daarna de zonnebloem gestanst uit bruin papier en dat leg je dan over je inkt-werkje. Daarna het geheel gemat op geel en dat op een witte kaart. Omdat ik eerst dacht dat het met matten niet mooi uit zou komen knipte ik aan de zijkanten de blaadjes weg. Geeft wel een leuk effect vind ik. Tussen GerJanne haar stempeltjes vond ik er eentje die er perfect bij paste.
Kijken jullie ook bij Monique en GerJanne wat zij er van hebben gemaakt?
Ik laat deze kaart meedoen bij Knutsels en Kadootjes want daar zetten ze de bloemetjes buiten.

10 opmerkingen:

  1. Ja, hij is echt heel gaaf! Ook dat het randje oversteekt aan beide kanten is heel leuk....
    En met jouw poging en die van mij moet het wel duidelijk zijn denk ik...

    BeantwoordenVerwijderen
  2. wat een mooi kaartje met de leuke techniek mooie zonnebloem
    groetjes Ellen

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Een heel mooie kaart, zeker ook met die uitgeknipte stukjes. Ik moest de uitleg 1,5x lezen, maar ik snap het helemaal hoor, een heel leuke techniek.

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Hele mooie zonnige kaart met de mooie bloem . Leuk gemaakt. Ik moest ook even 2 keer lezen… Goed weekend nog. Groeten Trijntje

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Een mooie zonnige uitwerking van deze techniek Henriët.
    Lieve groetjes Miranda

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Wat een leuk effect geeft dat zo Henriet.....heel mooi kaartje!
    Ik ga nog even bij de andere dames kijken!
    Groetjes Diny

    BeantwoordenVerwijderen
  7. mooie zonnebloem. ik moest een paar keer lezen maar ga ook bij Gerjanne en Monique kijken...
    groetjes Alma

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Het effect van de uitgeknipte blaadjes links en rechts vind ik zó leuk bedacht.
    Wàt een mooie kaart is dit.
    Ik snap de bedoeling, na het lezen van je bericht en dat van Gerjanne.

    BeantwoordenVerwijderen